دستمال کاغذی سبک بازیافتی

دستمال کاغذی یا به سادگی دستمال کاغذی سبک وزن یا کاغذ کرپ سبک است. بافت را دستمال یزدی قرمز می توان از خمیر کاغذ بازیافتی روی ماشین کاغذ تهیه کرد.

دستمال کاغذی بسیار همه کاره است و انواع مختلفی از دستمال کاغذی برای این اهداف ساخته می شود که عبارتند از: دستمال کاغذی بهداشتی، دستمال کاغذی، دستمال کاغذی، دستمال کاغذی، به عنوان مواد بسته بندی، از جمله موارد دیگر (گاهی خلاقانه).

استفاده از دستمال کاغذی در کشورهای توسعه یافته رایج است، دستمال کاغذی کارتونی حدود 21 میلیون تن در آمریکای شمالی و 6 میلیون تن در اروپا، و به دلیل شهرنشینی در حال رشد است.

در نتیجه، این صنعت اغلب برای جنگل زدایی مورد بررسی قرار گرفته است. با این حال، شرکت های بیشتری در حال حاضر از الیاف بازیافتی بیشتری در دستمال کاغذی استفاده می کنند.

کاغذ دستمال کاغذی بر روی یک دستگاه کاغذ تولید می شود که دارای یک سیلندر خشک کننده بخار گرم (خشک کن یانکی) است که به یک هود هوای گرم مجهز شده است.

ماده اولیه خمیر کاغذ است. دستمال حوله ای پارچه ای استوانه یانکی با چسب پاشیده می شود تا کاغذ بچسبد. خزش توسط تیغه دکتر یانکی انجام می شود که کاغذ خشک را از سطح سیلندر می تراشد. چروک (کرپ) توسط استحکام چسب، هندسه تیغه دکتر، اختلاف سرعت بین یانکی و بخش نهایی دستگاه کاغذ و ویژگی‌های خمیر کاغذ کنترل می‌شود.

بیشترین کاربردهای جذب آب با فرآیند خشک کردن از طریق هوا (TAD) تولید می شود. این مقالات حاوی مقادیر بالایی از NBSK و CTMP هستند.

این یک کاغذ حجیم با استحکام کششی مرطوب بالا و ظرفیت نگهداری آب خوب می دهد. دستمال کاغذی سافتلن 1401 فرآیند TAD در مقایسه با خشک کردن معمولی کاغذ، حدود دو برابر انرژی مصرف می کند.

خواص با کیفیت خمیر، کرپ شدن و مواد افزودنی (هم در کاغذ پایه و هم به عنوان پوشش) کنترل می شود. استحکام مرطوب اغلب یک پارامتر مهم برای بافت است.

 

 • منابع:
  1. Tissue paper

 • تبلیغات: 
  1. استفاده از قابلمه به جای کلاه
  2. نوارتیپ عجیبی که باعث غول پیکر شدن گیاهان می شود
  3. رسیدن به رتبه دو رقمی با ده روز خواندن!
  4. پیدایش زرشک در ایالات متحده